10 цікавих фактів про Німеччину

1. Німеччина є другою найпопулярнішою серед іммігрантів країною (за версією Інституту міграційної політики). Більшість іммігрантів, що живуть в Німеччині, – вихідці з Європи. Топ-3 – турки, поляки й італійці. Іноземна робоча сила допомагає пом’якшити наслідки низької народжуваності, збільшення середньої тривалості життя і старіння суспільства. ООН прогнозує, що кількість працюючих німців до 2030 року впаде до 54%.

2. Навчання в німецьких коледжах безкоштовне навіть для іноземців. Плата за навчання в державних університетах на ступінь бакалавра була скасована в 2014 році. Політики вважають необхідність платити за вищу освіту соціальною несправедливістю.

3. Населення Німеччини найбільше серед країн ЄС, але воно зменшується. У Німеччині живе близько 80,9 мільйона осіб, з яких 3,4 млн – в Берлін. У той же час два з п’яти домогосподарств складаються з однієї людини. В Німеччина один з найнижчих коефіцієнтів народжуваності в світі, і уряд прогнозує, що до 2060 року населення країни скоротиться до 67 млн. У середньому німецькі жінки народжують першу дитину в 29 років. На одну жінку припадає 1,4 дитини, близько третини матерів виховують дітей самі.

4. У Берліні більше мостів, ніж в Венеції. У столиці Німеччини 960 мостів і 59,8 км2 води (озера і 180 км судноплавних водних шляхів). Берлін разом з навколишнім його землею Бранденбург є найбільшу мережу внутрішніх вод в Європі.

5. Берлінський зоопарк – найбільших в світі. У Німеччині понад 400 зоопарків. А якщо вважати зоопарки, парки дикої природи, акваріуми, парки птахів, заповідники і сафарі, то таких об’єктів в Німеччині більше 700. 8. Німеччина – найбільша економіка ЄС. ВВП країни становить 3,49 трлн євро. Це четверта економіка світу після США, Китаю і Японії.

6. На малі і середні підприємства припадає близько 52% всього обсягу виробництва Німеччини. В цьому секторі зайнято 14 млн робочих. 99% німецьких компаній є малими і середніми. Чотири з п’яти німців починають трудовий шлях саме в таких компаніях.

7. Німеччина – один з найбільших в світі виробників автомобілів. У 2015 році було продано 6 млн німецьких автомобілів. Golf VW – один з найбільш продаваних автомобілів всіх часів.

8. Німеччина – світовий лідер за кількістю культурних закладів. 6200 музеїв, 820 театрів, 8800 бібліотек. У Німеччині більше, ніж в будь-якій іншій країні, виставкових залів і художніх галерей, в тому числі їх багато в невеликих містах.

9. Куріння в громадських місцях заборонено, а вживання алкогольних напоїв – немає. З 2007 року куріння заборонено в громадських будівлях і в громадському транспорті.

10. Німеччина – лідер в галузі збереження клімату та енергозбереження. У 2011 році було прийнято рішення щодо виведення з експлуатації всіх атомних електростанцій (на той момент вони виробляли 18% всієї електроенергії) до 2022 року і заміні їх поновлюваними джерелами енергії. Сьогодні принаймні третина споживаної в країні енергії виробляється поновлюваними джерелами енергії.

Залишити коментар